АСТЕРИКС: ГРАД НА БОГОВИТЕ (3D)
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

Astérix – Le Domaine des Dieux (3D)

Откако ја покорија цела Галија, Римјаните мака мачат со малото село во кое живеаат на далеку познатите јунаци Астерикс и Обеликс. Незадоволен од таа ситуација Јулие Цезар одлучува околу селото да изгради луксузен римски град за Галите да не можат да им одолеат на благодетите кој тој ги нуди. Астерикс и Обеликс ќе мора да се помачат околу нивните соселани кои се заслепени од богатствата.

Жанр: Анимиран

Траење на филмот: 85 мин.

Технологија: 3D

Режија: Louis Clichy, Alexandre Astier

Улоги: Roger Carel, Lorànt Deutsch, Laurent Lafitte |

 

Возрасна категорија: Втора категорија, родителски надзор

 

 

Датуми на прикажување:

 

ЧЕТВРТОК        05.02.2015 18.00 ч.
ПЕТОК               06.02.2015 18.00 ч.
САБОТА             07.02.2015 18.00 ч.
НЕДЕЛА            08.02.2015 18.00 ч.

 

Цена на влезници: 200 денари

Цена со фамилијарен попуст: 170 денари (за три или повеќе купени влезници)

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...