АНАКЛЕТО

ANACLETO

Адолфо, триесетгодишен работник за обезбедување, поминува низ тежок период. Не само што неговата долгогодишна девојка го напуштила поради тоа што е тип без амбиција, туку постанува и мета на убијци предводени од Васкез, опасен криминалец кој штотуку побегнал од затвор.

Жанр: Акција, Комедија

Траење на филмот : 87 Минути

Режија: Javier Ruiz Caldera

Улоги: Rossy de Palma, Quim Gutiérrez, Carlos Areces

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:

26.12.2015 САБОТА во 22:30 ч
29.12.2015 ВТОРНИК во 22:30 ч
30.12.2015 СРЕДА во 22:30 ч

Цена на влезниците: 150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...