АНАБЕЛА
Annabelle

 

После филмскиот хит The Conjuring снимен според вистинската страшна приказна на семејството Перон, кое злите сили го терероризирале цели 10 години и според записите на најпознатите светски демонолози Еда и Лореин Ворен, кои учестувале во целата борба за преживување на семејството, оваа есен доаѓа филмот Анабела кој ќе одговори на прашањето што претходело на немилите настани прикажани во претходниот филм.

Позади нежниот наслов „Анабела“ се крие ужас кој може да се случи секому: еден ден без најава во окружување кое е сосема сигурно.

 

Жанр: Хорор

Траење на филмот: /  мин.

Режија: John R. Leonetti

Улоги: Annabelle Wallis, Ward Horton, Alfre Woodard, Eric Ladin

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

 

Датуми на прикажување:

 

САБОТА       11.10.2014 22.00 ч.
НЕДЕЛА       12.10.2014 22.00 ч.
СРЕДА          15.10.2014 22.00 ч.
ЧЕТВРТОК   16.10.2014 22.00 ч.

 

Цена на влезници: 150 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...