Американски измамници  (American Hustle)

Американски измамници

(American Hustle)

 

Филм за заводливиот свет на игрите и измамите, дејствието е сместено во време во кое Америка ја потресе еден од најголемите скандали. Ирвинг Розенфелд (Christian Bale), заедно со својата британска партнерка, заводливата Сидни Просер (Amy Adams), е принуден да работи за ФБИ агентот Ричи ДиМасо. ДиМасо ги води во светот на богати брокери и мафијаши, страшен и суров свет а во исто толку и восхитувачки.

 

Жанр: Драма, Криминалистички

 

Траење на филмот: 138 мин.

Режија: David O. Russell

Улоги: Jennifer Lawrence, Amy Adams, Christian Bale, Bradley Cooper, Jeremy Renner

Saturday-01/02/2014 – 22:00 pm.
Sunday-02/02/2014 – 22:00 pm.

Поврзани објави

НЕДЕЛА НА ШПАНСКИ ФИЛМ

НЕДЕЛА НА ШПАНСКИ ФИЛМ

Центар за култура Битола и Амбасадата на Кралството Шпанија имаат чест да Ве поканат на отворањето на филмскиот циклус: НЕДЕЛА НА ШПАНСКИ ФИЛМ 2021 Отворање: петок 22.10.2021 г. МАЛА САЛА почеток: 20.00 ч. филм: Омега/ Omega Бројот на места во салата е ограничен, поради тоа Ве молиме да...

TOMA

TOMA

Toma Филмот Тома е импресионистички портрет на Тома Здравковиќ кој ги прикажува неговите почетоци, врвот на неговата слава, неговите љубови кои го инспирирале при компонирање на неговите најголеми хитови, како и односот кој го имал со големиот број на пријатели во тогашна...

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

No Time to Die Бонд повеќе не е во активна служба и го ужива слободниот и мирен живот на Јамајка. Неговиот мир е краткотраен кога неговиот стар пријател Феликс Лајтер од ЦИА се појавува и го моли за помош. Мисијата да се спаси киднапиран научник излегува далеку поопасна од очекуваното...