Алвин и верверичките
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

Три пргави верверици тргнуваат на патување до Мајами за да го спречат Дејв да ја побара својата девојка за жена. Тие веруваат дека Дејв решил да ја запроси својата нова девојка и убедени се дека ќе ги остави по венчавката, па затоа тргнуваат на пат да го спречат во тоа. Имаат само три дена за својата намера или ќе добијат застрашувачки полубрат. Ова е четвртиот дел од популарниот анимиран серијал, а претходните три филма постигнаа огромен успех меѓу гледачите и на киноблагајните.

Жанр: анимиран

Траење на филмот: 86 мин

Режија:  Walt Becker

Улоги:  Kaley Cuoco, Bella Thorne, Anna Faris

Возрасна категорија: Втора категорија, родителски надзор

Датуми на прикажување:
24.12.2015 ЧЕТВРТОК во 18:00 ч
25.12.2015 ПЕТОК во 18:00 ч
26.12.2015 САБОТА во 18:00 ч

Цена на влезниците -150 ден

 

Поврзани објави

ЛЕТОТО КОГА НАУЧИВ ДА ЛЕТАМ

ЛЕТОТО КОГА НАУЧИВ ДА ЛЕТАМ

Leto kada sam naučila da letim „Летото кога научив да летам“ е нежна приказна за созревањето и помирувањето. Дванаесетгодишната Софија (Клара Хрвановиќ) сонува за кампување со друштвото и за својот прв бакнеж. Сепак, приморана е летото да го помине во трошната семејна куќа на Хвар, со својата...

TOP GUN: МАВЕРИК

TOP GUN: МАВЕРИК

Top Gun Maverick По повеќе од 30 години служба во воената авијација, Пит Мичел е сѐ уште најдобриот пилот. Наскоро, тој ќе мора да се соочи со своето минато додека тренира нов тим на пилоти за опасна мисија која бара жртва. Жанр:Акција, Драма Траење на филмот :  131 минути Режија...

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...