Алвин и верверичките
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

Три пргави верверици тргнуваат на патување до Мајами за да го спречат Дејв да ја побара својата девојка за жена. Тие веруваат дека Дејв решил да ја запроси својата нова девојка и убедени се дека ќе ги остави по венчавката, па затоа тргнуваат на пат да го спречат во тоа. Имаат само три дена за својата намера или ќе добијат застрашувачки полубрат. Ова е четвртиот дел од популарниот анимиран серијал, а претходните три филма постигнаа огромен успех меѓу гледачите и на киноблагајните.

Жанр: анимиран

Траење на филмот: 86 мин

Режија:  Walt Becker

Улоги:  Kaley Cuoco, Bella Thorne, Anna Faris

Возрасна категорија: Втора категорија, родителски надзор

Датуми на прикажување:
24.12.2015 ЧЕТВРТОК во 18:00 ч
25.12.2015 ПЕТОК во 18:00 ч
26.12.2015 САБОТА во 18:00 ч

Цена на влезниците -150 ден

 

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...