АЛИСА ЗАД ОГЛЕДАЛОТО
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

ALICE THROUGH THE LOOKING GLASS

Кога Алиса се буди во „земјата на чудата“,  мора да патува преку мистериозниот нов свет за да го врати магичното жезло кој може да го спречи злобниот Господар на времето да го помести времето нанапред и да јапретвори „земјата на чудата“ во неплоден,безживотен стар свет. Со помош од неколку нови пријатели, Алиса мора да го открие злобниот заговор за да ја врати кралицата на срцата назад на тронот.

Жанр: Авантура, Фантазија

Траење на филмот :  113 минути

Режија: James Bobin

Улоги: Johnny Depp, Mia Wasikowska, Anne Hathaway, Sacha Baron Cohen

Возрасна категорија: Втора категорија, родителски надзор

Датуми на прикажување:

05.07.2016 ВТОРНИК во 18:00 ч.

Цена на влезниците: 150 денари.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...