96 ЧАСА: ВО БЕГСТВО

TAKEN 3

Брајан Милс е мирољубив и семеен човек, поранешен оперативец на

владата, е обвинет за безмилосно убиство кое тој никогаш не го извршил

ниту пак посведочил. Додека го гонат и следат, Брајан Милс открива голем

сет на вештини кои можат да помогнат за да се најде вистинскиот убиец и

за да го исчисти своето име.

Жанр: Крими, Трилер

Траење на филмот: 109 мин.

Режија: Luc Besson, Robert Mark Kamen

Улоги: Liam Neeson, Forest Whitaker, Maggie Grace

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:

ПЕТОК 09.01.2015 22.15
САБОТА 10.01.2015 22.15
НЕДЕЛА 11.01.2015 22.15
ПЕТОК 16.01.2015 22.15
САБОТА 17.01.2015 22.15
НЕДЕЛА 18.01.2015 22.15

Цена на влезници: 150 денари

Дистрибутер: Блиц, Загреб

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...