Вулверин 3D  The Wolverine 3D

Вулверин 3D

The Wolverine 3D

 

Познатиот лик од Марвел стриповите – Вулверин (Хју Џекман), во ова продолжение на Икс-Мен е повикан од свој познаник во Јапонија. Во борбата Вулверин е лишен од својата бесмртност, при што освен со непријателите тој мора да се соочи со сопствените демони.

 

Жанр: Авантура, Акција, Фантазија

Траење на филмот: 126 мин.

Режија: James Mangold

Улоги: Hugh Jackman, Will Yun Lee

 

Почеток на прикажување: од 28.10.2013(понеделник) до 30.10.2013 (среда) и 02,11,2013 (сабота) 03.11.2013(недела)

Термин: 22.00 часот(понеделник), 15,00 часот(вторник, среда), 17.00 часот(сабота, недела) (3д)

Цена на влезници: 200 ден.

*Цените може да бидат променети за одредени филмови, при што во таков случај НУ Центар за култура Битола навремено ќе објави информации за промените во цените.

Поврзани објави

ЦРННИОТ АДАМ

ЦРННИОТ АДАМ

Black Adam Речиси 5000 години откако му беа подарени моќи од египетските богови, Црниот Адам е ослободен од затворот и е решен да му ја демонстрира на светот неговата смисла за правда во модерниот свет. Жанр: Акција, Фантазија, Научна фантастика Траење на филмот :  124 минути Режија...

МИМИ

МИМИ

Mimi Мими ги напушта своите родители, и болното минато од родното место, за да студира во Скопје. Ја запознава Сара - млада мајка со богат но насилен сопруг. Работејќи во киоскот на вујко ѝ, и како бебиситерка за Сара, Мими копнее по единственото што не може да го има - мајчинството. Жанр...

ОФИЦИЈАЛНА КОНКУРЕНЦИЈА

ОФИЦИЈАЛНА КОНКУРЕНЦИЈА

Competencia Oficial Трагајќи по општествен престиж, бизнисмен милијардер одлучува да финансира продукција на филм кој би оставил трага во општеството. Ги ангажира најдобрите, па ѕвездениот тим го сочинуваат редителката Лола Куевас и двајца реномирани глумци, двајцата исклучително талентирани...