Жал ни е што ве пропуштивме
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

Sorry we Missed You

Рики и неговото семејство водат тешка битка со долгови уште од финансиската криза во 2008 година. Добиваат шанса да се ослободат од долговите кога Рик ќе се вработи како доставувач. Како и работата на сопругата, негователка, работата е тешка. Семејната врска е силна се до моментот кога професионалните патишта ќе им се разидат, тогаш доаѓа до распад.

Жанр: Драма

Траење на филмот : 100 минути

Режија: Ken Loach

Улоги: Kris Hitchen, Debbie Honeywood, Rhys Stone, Katie Proctor, Ross Brewster

Возрасна категорија:  четврта категорија,  +16

Дистрибутер: MCF MKD Skopje

Датуми на прикажување:

Четврток 20.02.2020. 22:00
Петок 21.02.2020. 22:00
Сабота 22.02.2020. 22:00
Недела 23.02.2020. 22:00


Цена на влезниците:
150 денари.

Поврзани објави

TOMA

TOMA

Toma Филмот Тома е импресионистички портрет на Тома Здравковиќ кој ги прикажува неговите почетоци, врвот на неговата слава, неговите љубови кои го инспирирале при компонирање на неговите најголеми хитови, како и односот кој го имал со големиот број на пријатели во тогашна...

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

No Time to Die Бонд повеќе не е во активна служба и го ужива слободниот и мирен живот на Јамајка. Неговиот мир е краткотраен кога неговиот стар пријател Феликс Лајтер од ЦИА се појавува и го моли за помош. Мисијата да се спаси киднапиран научник излегува далеку поопасна од очекуваното...

ВЕНОМ 2

ВЕНОМ 2

Venom: Let There Be Carnage Том Харди се враќа на големото платно како смртоносниот заштитник Веном, еден од најголемите и најкомплексните ликови на Марвел. Жанр:  Акција, Научна фантастика Траење на филмот : 90 минути Режија:  Andy Serkis Улоги:  Tom Hardy, Woody Harrelson...