Повикот на дивината
Рејтинг 4.6
Вкупен рејтинг од 7 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.6 супер

Call of the Wild

Адаптирана од омилената класика, „Повик на дивината“ живописно ни ја носи на големото платно приказната за Бак, домашно куче со големо срце, чиј домашен живот се превртува наопаку кога е наеднаш преселен од удобноста на својот дом во Калифонија во дивините на Алјаска за време на Златната треска во 1890. Како најмладиот член на тим за достава на пошта на санки, а подоцна и лидер на истиот тим, Бак ги преживува своите најголеми авантури и наоѓајќи го своето место во светот и станувајќи сам свој господар.

Жанр: Авантура, Драма

Траење на филмот : 105 минути

Режија: Chris Sanders

Улоги: Harrison Ford, Dan Stevens, Omar Sy, Karen Gillian, Bradley Whitford

Возрасна категорија:  трета категорија,  +12

Дистрибутер: MCF MKD Skopje

Датуми на прикажување:

Четврток 20.02.2020. 20:00
Петок 21.02.2020. 20:00
Сабота 22.02.2020. 20:00
Недела 23.02.2020. 20:00
Понеделник 24.02.2020. 20:00
Вторник 25.02.2020. 20:00
Среда 26.02.2020. 20:00


Цена на влезниците:
 150 денари.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...