Birds of Prey
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

Birds of Prey

Сте слушнале некогаш за полицаецот, канаринецот, психопатот и принцезата на мафијата? “Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)” е испревртена приказна раскажана од Харли лично, онака како што Харли знае и умее. Кога најнарцисоидниот негативец од Готам, Роман Сионис и неговата десна рака, Жаж, ја таргетираат младата девојка Кес, го превртуваат градот наопаку за да ја најдат. Патиштата на Харли, Хантрес, Црната Канаринка и Ренее Монтоја се вкрстуваат и оваа неочекувана група девојки нема избор освен да се здружат и да го победат Роман.

Жанр:Акција, Авантура, Криминалистички

Траење на филмот : 109 минути

Режија: Cathy Yan

Улоги: Margot Robbie, Mary Elizabeth Winstead, Jurnee Smollett-Bell, Ewan McGregor, Rosie Perez, Ali Wong

Возрасна категорија:  четврта категорија,  +16

Дистрибутер:Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување:

Четврток 06.02.2020. 20:00
Петок 07.02.2020. 21:30
Сабота 08.02.2020. 20:00
Недела 09.02.2020. 20:00
Понеделник 10.02.2020. 20:00
Вторник 11.02.2020. 22:00
Среда 12.02.2020. 20:00


Цена на влезниците:
 150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...