Лоши момци засекогаш
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

Bad Boys for Life

Некогаш неразделните Маркус Барнет и Мајк Лаури се наоѓаат на различни места во животот – Маркус е полициски инспектор, а Мајк поминува низ средовечна криза. Додека се соочува со своите проблеми, Мајк е назначен да го води новиот оддел – АММО, составен од млади милениалс момци и девојки – луѓе со кои нема ништо заедничко. Мајк и Маркус повторно се спојуваат кога Романски шеф на мафија, чиј брат го победиле пред неколку години, им приредува одмазда баш кога и двајцата решаваат да се пензионираат.

Жанр: Акција, Комедија

Траење на филмот : 113 минути

Режија:  Adil El Arbi, Bilall Fallah

Улоги: Will Smith, Martin Lawrence, Vanessa Hudgens, Alexander Ludwig, Charles Melton

Возрасна категорија:  четврта категорија,  +16

Дистрибутер: Continetal

Датуми на прикажување:

Четврток 16.01.2020. 22:00
Петок 17.01.2020. 22:00
Сабота 18.01.2020. 20:00
Недела 19.01.2020. 20:00
Понеделник 20.01.2020. 22:00
Вторник 21.01.2020. 22:00
Среда 22.01.2020. 22:00


Цена на влезниците: 150 денари.

Поврзани објави

TOMA

TOMA

Toma Филмот Тома е импресионистички портрет на Тома Здравковиќ кој ги прикажува неговите почетоци, врвот на неговата слава, неговите љубови кои го инспирирале при компонирање на неговите најголеми хитови, како и односот кој го имал со големиот број на пријатели во тогашна...

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

No Time to Die Бонд повеќе не е во активна служба и го ужива слободниот и мирен живот на Јамајка. Неговиот мир е краткотраен кога неговиот стар пријател Феликс Лајтер од ЦИА се појавува и го моли за помош. Мисијата да се спаси киднапиран научник излегува далеку поопасна од очекуваното...

ВЕНОМ 2

ВЕНОМ 2

Venom: Let There Be Carnage Том Харди се враќа на големото платно како смртоносниот заштитник Веном, еден од најголемите и најкомплексните ликови на Марвел. Жанр:  Акција, Научна фантастика Траење на филмот : 90 минути Режија:  Andy Serkis Улоги:  Tom Hardy, Woody Harrelson...