ТАЈНИОТ АГЕНТ МЈАУ (СИНХРОНИЗИРАН)

Marnies Welt

Марни е мала, трнлива мачка која верува дека е волшебно дете. Таа живее како принцеза и добива се што ќе посака, бидејќи нејзината сопственичка – Росалинда ја има размазено како дете. Напуштена и далеку од дома по налог на злобниот брат на Росалинда, Марни се наоѓа во непознат свет каде е принудена да се дружи со уште три животни: уплашено куче, невротичен петел и магаре кое се преправа дека е зебра. Базирана на една од приказните од браќата Грим “Бременски музиканти” – приказната за Марни и нејзините пријатели е авантуристичка приказна која допира до срце. Забавен приказ кој докажува дека пријателството и чуството за припадност можат да ги надминат сите препреки.

Жанр:Анимиран / цртан, Авантура, Семеен

Траење на филмот : 92 минути

Режија: Christoph Lauenstein, Wolfgang Lauenstein

Улоги:

Возрасна категорија:  втора категорија, родителски надзор

Дистрибутер:Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување:

Недела 12.01.2020. 18:00
Сабота 25.01.2020. 18:00
Недела 26.01.2020. 18:00

Цена на влезниците: 200  денари. За 3 или повеќе купени влезници цената е 170 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...