Тера Вили
Рејтинг 3
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 3.0 добро

Terra Willy: Planète inconnue

По уништувањето на нивниот брод, младиот Вили е одвоен од неговите родители со кои патувал во вселената. Неговата резервна капсула слетува на дива и неистражена планета.

Жанр:Анимација, Авантура, Комедија

Траење на филмот : 89 минути

Режија: Eric Tosti

Улоги: Timothé Vom Dorp, Edouard Baer, Marie-Eugénie Maréchal

Возрасна категорија:  втора категорија, родителски надзор

Дистрибутер: MCF MKD Skopje

Датуми на прикажување:

Недела 08.12.2019. 18:00 (3D)
Сабота 21.12.2019 18:00 (3D)
Вторник 14.01.2020 18:00 (3D)


Цена на влезниците:
200 денари . Доколку купите 3 или повеќе влезници цената е 170 за 3D.

Поврзани објави

TOMA

TOMA

Toma Филмот Тома е импресионистички портрет на Тома Здравковиќ кој ги прикажува неговите почетоци, врвот на неговата слава, неговите љубови кои го инспирирале при компонирање на неговите најголеми хитови, како и односот кој го имал со големиот број на пријатели во тогашна...

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

No Time to Die Бонд повеќе не е во активна служба и го ужива слободниот и мирен живот на Јамајка. Неговиот мир е краткотраен кога неговиот стар пријател Феликс Лајтер од ЦИА се појавува и го моли за помош. Мисијата да се спаси киднапиран научник излегува далеку поопасна од очекуваното...

ВЕНОМ 2

ВЕНОМ 2

Venom: Let There Be Carnage Том Харди се враќа на големото платно како смртоносниот заштитник Веном, еден од најголемите и најкомплексните ликови на Марвел. Жанр:  Акција, Научна фантастика Траење на филмот : 90 минути Режија:  Andy Serkis Улоги:  Tom Hardy, Woody Harrelson...