ВОЈНА НА ЅВЕЗДИТЕ: ПОДЕМОТ НА СКАЈВОКЕР
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 5 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

Star Wars: The Rise of Skywalker

Никој не е навистина заминат…Патувањето на Реј продолжува и сагата на Скајвокер завршува во Војна на ѕвездите: Подемот на Скајвокер, во кино во декември 2019.

Жанр:Авантура, Акција

Траење на филмот : 141 минути

Режија: J.J. Abrams

Улоги: Daisy Ridley, Adam Driver, Mark Hamill, John Boyega, Oscar Isaac

Возрасна категорија:  трета категорија, +12

Предупредување: “STAR WARS: THE RISE OF SKYWALKER содржи неколку низи на слики со континуирани трепкачки светла, кои можат да имаат негативен ефект на лица со фото-осетлива епилепсија или со друга фото-осетливост“

Дистрибутер:2i Film

Датуми на прикажување:

Среда 18.12.2019. 20:00 (3D)
Четврток 19.12.2019. 20:00 (2D)
Петок 20.12.2019. 20:00 (3D)
Сабота 21.12.2019. 20:00 (2D)
Среда 25.12.2019. 22:00 (3D)
Недела 29.12.2019 22:00 (2D)
Петок 03.01.2020 20:00 (2D)
Сабота 04.01.2020 20:00 (3D)

 

Цена на влезниците: 200 денари за 3D,150 денари за 2D.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...