Минатиот Божиќ
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 8 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

Last Christmas

Кејт ( Емилија Кларк) талка низ Лондон, следена од музиката на Џорџ Мајкл, донесувајќи многу лоши одлуки, што е иритирачка последица на тоа што е вработена како виленик во божиќна продавница која работи преку целата година. Том ( Хенри Голдинг) делува премногу добро за да биде вистински, кога влегува во нејзиниот живот и почнува да ги пробива многуте бариери на Кејт. Додека Лондон почнува да се претвора во најдоброто време од годината, на нив ништо не им оди од рака. Но понекогаш мораш да дозволиш снегот да падне, да го слушаш своето срце и да веруваш.

Жанр:Романтичен / љубовен

Траење на филмот : 96 минути

Режија: Paul Feig

Улоги: Emilia Clarke, Henry Golding, Emma Thompson, Michelle Yeoh, Patti LuPone

Возрасна категорија:  трета категорија, +12

Дистрибутер: Premium Film

Датуми на прикажување:

Четврток 05.12.2019. 20:00
Петок 06.12.2019. 20:00
Сабота 07.12.2019. 22:15
Недела 08.12.2019. 22:00
Понеделник 09.12.2019. 20:00
Вторник 10.12.2019. 20:00
Среда 25.12.2019. 20:00


Цена на влезниците:
150 денари.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...