СНЕЖНОТО КРАЛСТВО 2
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 5 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

Frozen II

Ана, Елса, Кристоф и Олаф одат далеку во шумата за да ја дознаат вистината за античката мистерија на нивното царство.

Жанр: Анимиран / цртан, Авантура, Комедија

Траење на филмот : 120 минути

Режија: Chris Buck, Jennifer Lee

Улоги: Kristen Bell, Evan Rachel Wood, Jonathan Groff

Возрасна категорија:  втора категорија, родителски надзор

Дистрибутер: 2i Film

Датуми на прикажување:

Недела 24.11.2019. 18:00 (3D)
Недела 24.11.2019. 20:00 (2D)
Понеделник 25.11.2019. 20:00 (3D)
Четврток 28.11.2019 20:00 (2D)
Петок 29.11.2019. 18:00 (3D)
Сабота 30.11.2019. 18:00 (2D)
Сабота 30.11.2019. 20:00 (3D)
Недела 01.12.2019. 18:00 (2D)
Понеделник 02.12.2019 20:00 (2D)
Вторник 03.12.2019 20:00 (3D)


Цена на влезниците:
200 денари за 3D, 150 за 2D. Доколку купите 3 или повеќе влезници цената е 170 за 3D, 120 за 2D.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...