Милост божја
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

Grâce à Dieu

Александар, живее во Лион, бастија на Француската Католичка буржоазија, со својата сопруга и 4 деца. Посветен на црквата, дознава дека Отец Прејнат, свештеникот кој го злоставувал додека бил дете сѐ уште работи со деца. Се решава да преземе акција и многу набрзо му се придружуваат уште двајца мажи кои исто биле жртва на свештеникот. Тројцата мажи ќе работат посветено да го осудат свештеникот кој е штитен од цркавата, подвиг кој ќе ги загрози врските кои тројцата мажи ги имаат со своите блиски.

Жанр: Драма

Траење на филмот : 137 минути

Режија: François Ozon

Улоги: Melvil Poupaud, Denis Ménochet, Swann Arlaud, Éric Caravaca, François Marthouret

Возрасна категорија: четврта категорија, 16+

Дистрибутер: MCF MKD Skopje

Датуми на прикажување:

Сабота 19.10.2019. 20:15
Недела 20.10.2019. 20:15
Вторник 22.10.2019. 22:15
Среда 23.10.2019. 22:15


Цена на влезниците:  
2 влезници за 100 денари.

Поврзани објави

СНЕЖАНА НА КРАЈОТ УМИРА

СНЕЖАНА НА КРАЈОТ УМИРА

Животите на една хикикомори уметница, радио водител со Аспергер синдром, сопственик на видеотека, филозоф од пред гранапче, креативен директор и гинеколог анти-наталист се испреплетуваат низ три откачени приказни за љубов, пријателство и посветеност Жанр: комедија/драма Траење на филмот : ...

БИЛЕТ ЗА РАЈОТ

БИЛЕТ ЗА РАЈОТ

Ticket to Paradise Одамна разведените родители на Лили, се здружуваат и патуваат заедно на Бали за да ја спречат Лили да ја направи истата гршка што тие мислат дека ја направиле пред 25 години. Жанр: Комедија, Романтичен / љубовен Траење на филмот :  104 минути Режија: Ol...

НЕ ГРИЖИ СЕ ДРАГА

НЕ ГРИЖИ СЕ ДРАГА

Don't Worry Darling Домаќинка од 1950-тите, која живее со својот сопруг во една експериментална утописка населба, започува да се грижи дека можеби неговата гламурозна компанија крие вознемирувачки тајни. Жанр: Трилер Траење на филмот :  160 минути Режија: Olivia...