ГОСПОДАРКА НА ЗЛОТО 2
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 4 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

Maleficent: Mistress of Evil

Господарката на злото и нејзината кумашинка Аурора почнуваат да се запрашуваат за комплициранта семејна врска што ги врзува и која ги носи во различни насоки со неочекувани сојузници и виши темни сили.

Жанр: Авантура, Семеен, Фантазија

Траење на филмот : 120 минути

Режија: Joachim Rønning

Улоги: Angelina Jolie, Elle Fanning, Michelle Pfeiffer, Ed Skrein, Chiwetel Ejiofor

Возрасна категорија: 

Дистрибутер: 2i Film

Датуми на прикажување:

Петок 18.10.2019. 20:00 (2D)
Сабота 19.10.2019. 20:00 (3D)
Недела 20.10.2019. 20:00 (2D)
Понеделник 21.10.2019. 20:00 (3D)
Вторник 22.10.2019. 20:00 (2D)
Среда 23.10.2019. 20:00 (3D)
Четврток 24.10.2019. 20:00 (2D)
Петок 25.10.2019. 20:00 (3D)


Цена на влезниците:
200 денари за 3D,150 денари за 2D. За 3 или повеќе купени влезници цената за 3D e 170 денари, за 2D е 120 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...