МЕДЕНА ЗЕМЈА
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 3 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

„Медена земја“ раскажува за животот на една жена која живее сама со својата мајка во централна Македонија, во многу примитивни услови и произведува мед од диви пчели. Таа е последната жена-одгледувач на диви пчели во Европа, која сака да ги спаси пчелите и природниот баланс на планетата. Главната идеја на документарниот филм е да се прикаже припадноста на човекот кон природата преку посебноста на односот кој тој го има кон неа и нарушување на природната рамнотежа преку судирот на два различни начина на искористување на земјините ресурси.

Жанр: Документарен

Траење на филмот : 85 минути

Режија: Љубо Стефанов и Тамара Котевска

Сниматели: Фејми Даут и Самир Љума

Продуцент и монтажер: Атанас Георгиев

Музика: „Фолтин“

Улоги: Хатиџе Муратова, Назифе Муратова, Хусеин Сам

Возрасна категорија:  трета категорија, +12

Дистрибутер: Tris Films dooel

Датуми на прикажување:

Петок 04.10.2019. 20:00
Сабота 05.10.2019. 20:00
Недела 06.10.2019. 20:00
Понеделник 07.10.2019. 20:00
Вторник 08.10.2019. 22:15
Среда 09.10.2019. 22:15
Четврток 10.10.2019. 22:15
Сабота 18.01.2020 22:00
Недела 19.01.2020 22:00
Сабота 25.01.2020 20:00
Недела 26.01.2020 20:00


Цена на влезниците: 100 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...