СИ БИЛО ЕДНАШ ВО ХОЛИВУД

Once Upon a Time in Hollywood

“Си било еднаш во Холивуд” е приказна за еден глумец и неговиот двојник кои тргаат на пат како би го пронашле своето место под сонцето во филмската индустрија во далечната 1969 година. Дејствието на филмот се одвива во Лос Анџелес. Во главните улоги се Леонардо Ди Каприо и Бред Пит.

Жанр: Драма, Трилер

Траење на филмот : 165 минути

Режија: Quentin Tarantino

Улоги: Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Luke Perry

Возрасна категорија:  четврта категорија, +16

Дистрибутер: Continental Film doo

Датуми на прикажување:

Петок 06.09.2019. 19:00
Сабота 07.09.2019. 19:00
Недела 08.09.2019. 19:00
Понеделник 09.09.2019. 19:00
Понеделник 23.09.2019. 22:00
Вторник 24.09.2019 19:00


Цена на влезниците:
150 денари.

Поврзани објави

СНЕЖАНА НА КРАЈОТ УМИРА

СНЕЖАНА НА КРАЈОТ УМИРА

Животите на една хикикомори уметница, радио водител со Аспергер синдром, сопственик на видеотека, филозоф од пред гранапче, креативен директор и гинеколог анти-наталист се испреплетуваат низ три откачени приказни за љубов, пријателство и посветеност Жанр: комедија/драма Траење на филмот : ...

БИЛЕТ ЗА РАЈОТ

БИЛЕТ ЗА РАЈОТ

Ticket to Paradise Одамна разведените родители на Лили, се здружуваат и патуваат заедно на Бали за да ја спречат Лили да ја направи истата гршка што тие мислат дека ја направиле пред 25 години. Жанр: Комедија, Романтичен / љубовен Траење на филмот :  104 минути Режија: Ol...

НЕ ГРИЖИ СЕ ДРАГА

НЕ ГРИЖИ СЕ ДРАГА

Don't Worry Darling Домаќинка од 1950-тите, која живее со својот сопруг во една експериментална утописка населба, започува да се грижи дека можеби неговата гламурозна компанија крие вознемирувачки тајни. Жанр: Трилер Траење на филмот :  160 минути Режија: Olivia...