ФИЛМОТ НА ЛУТИТЕ ПТИЦИ 2
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

The Angry Birds Movie 2

Ред, Чак, Бомб и останатите нивни пријатели се изненадени кога зелените прасиња им предлагаат да ги остават на страна разликите и да се обединат во борбата против нивниот заеднички непријател.

Жанр: Анимиран / цртан, Авантура, Комедија

Траење на филмот : 134 минути

Режија: Thurop Van Orman, John Rice

Улоги:

Возрасна категорија:  втора категорија, родителски надзор

Дистрибутер: Continental Film doo

Датуми на прикажување:

Петок 04.10.2019. 18:00 (2D)
Сабота 05.10.2019. 18:00 (3D)
Сабота 12.10.2019. 18:00 (3D)
Сабота 26.10.2019. 16:00 (2D)


Цена на влезниците:
200 денари за 3D, 150 денари за 2D. Доколку купите 3 или повеќе влезници цената е 170 за 3D, 120 за 2D.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...