КРАЛОТ ЛАВ
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 10 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

The Lion King

Симба го обожува својот татко, кралот Муфаса и од срце ја прифаќа неговата царска судбина. Но, не сите во царството го слават изгледот на малиот лав. Скар – братот на Муфаса и поранешен наследник на тронот, има други планови. Борбата за Лавовското земјиште е катастрофална, исполнета со предавства, трагедија и драма, што доведува до прогонство на Симба. Со помош на двајцата нови пријатели, Симба ќе порасне и ќе стане силен лав, за да успее да го врати она што му припаѓа.

Жанр: Анимиран / цртан, Авантура, Семеен

Траење на филмот : 120 минути

Режија: Jon Favreau

Улоги: Donald Glover, Chiwetel Ejiofor, Seth Rogen

Возрасна категорија:  трета категорија, +12

Дистрибутер: 2i Film

Датуми на прикажување:

Среда 17.07.2019. 20:00 (3D)
Петок 19.07.2019. 20:00 (2D)
Сабота 20.07.2019. 20:00 (3D)
Недела 21.07.2019. 20:00 (2D)
Понеделник 22.07.2019. 20:00 (3D)
Вторник 23.07.2019. 22:00 (2D)
Среда 24.07.2019. 20:00 (3D)
Недела 04.08.2019 18:00 (2D)
Петок 09.08.2019 18:00 (2D)
Сабота 10.08.2019 18:00 (3D)
Сабота 28.09.2019 17:30 (3D)
Недела 29.09.2019 17:30 (3D)


Цена на влезниците:
200 денари за 3D, 150 денари за 2D.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...