Убивајќи го бога
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

Matar a Dios

Повеќечленото семејство го поминува одморот заедно на чудна локација, во осамена куќа. Во самата куќа се појавува џуџе кое се претставува како Бог. Истото тоа џуџе ги предупредува членовите на семејството дека наредното утро само двајца од нив ќе преживета а останатите ќе умрат. Семејството мора да избере кои двајца членови ќе продолжат да живеат.

Жанр:  Комедија

Траење на филмот : 92 минути

Режија: Caye Casas, Albert Pintó

Улоги:  Eduardo Antuña, Emilio Gavira, Itziar Castro

Возрасна категорија:  трета категорија, +12

Дистрибутер: Cutaway Skopje

Датуми на прикажување:

Сабота 29.06.2019. 22:15


Цена на влезниците: 
2 влезници за 100 денари.

Поврзани објави

АМСТЕРДАМ

АМСТЕРДАМ

Amsterdam Сместена во 30тите, оваа приказна следи 3 пријатели кои се сведоци на убиство, стануваат осомничени и ја откриваат најголемата завера во историјата на Америка. Жанр: Драма Траење на филмот :  135 минути Режија: David O. Russell Улоги: Christian Bale, Margot Robbie, John...

СНЕЖАНА НА КРАЈОТ УМИРА

СНЕЖАНА НА КРАЈОТ УМИРА

Животите на една хикикомори уметница, радио водител со Аспергер синдром, сопственик на видеотека, филозоф од пред гранапче, креативен директор и гинеколог анти-наталист се испреплетуваат низ три откачени приказни за љубов, пријателство и посветеност Жанр: комедија/драма Траење на филмот : ...

БИЛЕТ ЗА РАЈОТ

БИЛЕТ ЗА РАЈОТ

Ticket to Paradise Одамна разведените родители на Лили, се здружуваат и патуваат заедно на Бали за да ја спречат Лили да ја направи истата гршка што тие мислат дека ја направиле пред 25 години. Жанр: Комедија, Романтичен / љубовен Траење на филмот :  104 минути Режија: Ol...