ИКС-МЕН: МРАЧНИОТ ФЕНИКС
Рејтинг 3.4
Вкупен рејтинг од 5 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 3.4 добро

X-Men: Dark Phoenix

Џин Греј почнува да развива неверојатни сили кои ја корумпираат и ја претвораат во мрачен феникс. Сега Икс-Мен ќе мора да одлучи дали животот на еден член вреди повеќе од сите луѓе што живеат во светот.

Жанр: Акција, Авантура, Научна фантастика

Траење на филмот : 114 минути

Режија: Simon Kinberg

Улоги: Sophie Turner, James McAvoy, Evan Peters, Jennifer Lawrence, Jessica

Возрасна категорија:  трета категорија, +12

Дистрибутер:  MCF MKD Skopje

Датуми на прикажување:

Четврток 06.06.2019. 20:00 (3D)
Петок 07.06.2019. 20:00 (2D)
Сабота 08.06.2019. 20:00 (3D)
Недела 09.06.2019. 20:00 (2D)
Понеделник 10.06.2019. 20:00 (3D)
Вторник 11.06.2019. 20:00 (2D)
Среда 12.06.2019. 20:00 (3D)


Цена на влезниците: 200 денари за 3D, 150 денари за 2D.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...