Брајтбурн
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

Brightburn

По тешката борба со неплодноста, сонот на Тори за мајчинството конечно е реализиран по доаѓањето на мистериозното момче. Брендон отелотворува сè што Тори и нејзиниот сопруг Кајл отсекогаш сакале. Тој е паметен и талентиран и сака да го открие светот. Но, кога Брендон се приближува кон пубертетот, се чини дека во него се буди темната страна, а Тори почнува да ги брка страшните соништа на својот син. Откако Брендон се препушта на влијанието на мрачните сили, неговите родители се наоѓаат во голема опасност. Тој од чудесно дете се претвора во негативец кој почнува да пустоши по Канзас.

Жанр: Драма, Хорор, Научна фантастика

Траење на филмот : 91 минути

Режија: David Yarovesky

Улоги: Elizabeth Banks, David Denman, Matt Jones

Возрасна категорија: четврта категорија, +16

Дистрибутер: Continental Film doo

Датуми на прикажување:

Четврток 30.05.2019. 22:00
Петок 31.05.2019. 22:15
Недела 02.06.2019. 22:30


Цена на влезниците
: 150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...