Брајтбурн
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

Brightburn

По тешката борба со неплодноста, сонот на Тори за мајчинството конечно е реализиран по доаѓањето на мистериозното момче. Брендон отелотворува сè што Тори и нејзиниот сопруг Кајл отсекогаш сакале. Тој е паметен и талентиран и сака да го открие светот. Но, кога Брендон се приближува кон пубертетот, се чини дека во него се буди темната страна, а Тори почнува да ги брка страшните соништа на својот син. Откако Брендон се препушта на влијанието на мрачните сили, неговите родители се наоѓаат во голема опасност. Тој од чудесно дете се претвора во негативец кој почнува да пустоши по Канзас.

Жанр: Драма, Хорор, Научна фантастика

Траење на филмот : 91 минути

Режија: David Yarovesky

Улоги: Elizabeth Banks, David Denman, Matt Jones

Возрасна категорија: четврта категорија, +16

Дистрибутер: Continental Film doo

Датуми на прикажување:

Четврток 30.05.2019. 22:00
Петок 31.05.2019. 22:15
Недела 02.06.2019. 22:30


Цена на влезниците
: 150 денари.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...