СРЕЌЕН КАКО ЛАЗАРО
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

Lazzaro felice

Животот во нивното село Инволата го контролира ужасната Маркиза Алфосина де Луна, кралица на цигарите. Довербата меѓу Такреди и Лазаро е толку голема што Танкреди бара од пријателот да го исценираат неговото грабнување. Нивното пријателство е толку цврсто што Лазаро патува низ времето во потрага по Танкреди. Во големиот град, Лазаро изгледа како само мал дел од минатото.

Жанр: Драма

Траење на филмот : 125 минути

Режија: Alice Rohrwacher

Улоги: Adriano Tardiolo, Luca Chikovani, Alba Rohrwacher, Nicoletta Braschi, Sergi López

Возрасна категорија: трета категорија, +12

Дистрибутер: MCF MKD Skopje

Датуми на прикажување:

Петок 19.04.2019. 22:00
Сабота 20.04.2019. 22:00
Недела 21.04.2019. 22:00


Цена на влезниците
: 100 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...