ШАЗАМ!
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 3 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

Shazam!

Сите имаме суперхерој во нас, само потребно е малку магија да го разбудиме суперхеројот. Во случајот на 14-годишниот Били Бетсон, овој суперхерој излегува кога Били ќе се развика ШАЗАМ! на цел глас и се претвора во возрасниот суперхерој Шазам.

Жанр: Акција, Фантазија

Траење на филмот : 132 минути

Режија: David F. Sandberg

Улоги: Zachary Levi, Jack Dylan Grazer, Mark Strong, Djimon Hounsou, Asher Angel

Возрасна категорија: трета категорија, +12

Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување:

Четврток 04.04.2019. 20:00 (3D)
Петок 05.04.2019. 20:00 (2D)
Сабота 06.04.2019. 20:15 (3D)
Недела 07.04.2019. 20:15 (2D)
Понеделник 08.04.2019. 20:00 (3D)
Вторник 09.04.2019. 20:00 (2D)
Среда 10.04.2019. 20:00 (3D)


Цена на влезниците
: 200, денари за 3D, 150 денари за 2D.

 

Поврзани објави

ЛЕТОТО КОГА НАУЧИВ ДА ЛЕТАМ

ЛЕТОТО КОГА НАУЧИВ ДА ЛЕТАМ

Leto kada sam naučila da letim „Летото кога научив да летам“ е нежна приказна за созревањето и помирувањето. Дванаесетгодишната Софија (Клара Хрвановиќ) сонува за кампување со друштвото и за својот прв бакнеж. Сепак, приморана е летото да го помине во трошната семејна куќа на Хвар, со својата...

TOP GUN: МАВЕРИК

TOP GUN: МАВЕРИК

Top Gun Maverick По повеќе од 30 години служба во воената авијација, Пит Мичел е сѐ уште најдобриот пилот. Наскоро, тој ќе мора да се соочи со своето минато додека тренира нов тим на пилоти за опасна мисија која бара жртва. Жанр:Акција, Драма Траење на филмот :  131 минути Режија...

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...