ОДМАЗДНИЦИ: ЗАВРШНИЦА

Avengers: Endgame

Кулминацијата на 22-те меѓусебно поврзани филмови, четвртиот дел на Avengers ќе ја привлече публиката да биде сведок на пресвртницата на ова епско патување. Нашите сакани херои навистина ќе разберат колку е кревка оваа реалност и жртвите што мора да се направат за да се носат со неа.

Жанр: Акција, Авантура, Фантазија

Траење на филмот : 182 минути

Режија: Anthony Russo, Joe Russo

Улоги: Brie Larson, Scarlett Johansson, Robert Downey Jr., Josh Brolin, Chris Hemsworth, Chris Evans, Tom Holland, Elizabeth Olsen, Paul Rudd

Возрасна категорија: трета категорија, +12

Дистрибутер: 2i Film

Датуми на прикажување:

Петок 26.04.2019. 16:00 (2D)
Петок 26.04.2019. 20:00 (2D)
Вторник 30.04.2019. 16:00 (2D)
Вторник 30.04.2019. 20:00 (3D)
Четврток 02.05.2019. 20:00 (3D)
Петок 03.05.2019. 20:00 (2D)
Сабота 04.05.2019. 22:00 (3D)
Недела 05.05.2019. 20:00 (2D)
Понеделник 06.05.2019. 20:00 (3D)
Вторник 07.05.2019. 20:00 (2D)
Среда 08.05.2019. 20:00 (3D)
Недела 30.06.2019 20:00 (2D)

 

Цена на влезниците: 200 денари за 3D, 150 денари за 2D.

 

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...