КАПЕТАНКА МАРВЕЛ
Рејтинг 4.5
Вкупен рејтинг од 17 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.5 супер

Captain Marvel

Капетан Марвел од студиото на Марвел е сосема нова авантура, од до сега неоткриената историја на филмскиот универзум на Марвел кој ја следи Керол Денверс на патот да стане една од најмоќните херои во универзумот. Во време кога војната меѓу два вида на вонземјани ја зафаќа и Земјата, Денверс и мала група нејзини сојузници ќе се најдат во средиштето на конфликтот.

Жанр:  Акција, Авантура

Траење на филмот : 132 минути

Режија: Anna Boden, Ryan Fleck

Улоги: Brie Larson, Samuel L. Jackson, Ben Mendelsohn, Djimon Hounsou, Lee Pace

Возрасна категорија: трета категорија, +12

Дистрибутер: 2i Film

Датуми на прикажување:

Среда 06.03.2019. 20:00 (3D)
Четврток 07.03.2019. 20:00 (2D)
Петок 08.03.2019. 20:00 (3D)
Недела 10.03.2019. 20:00 (3D)
Понеделник 11.03.2019. 20:00 (2D)
Вторник 12.03.2019. 20:00 (3D)
Среда 13.03.2019. 20:00 (2D)
Сабота 16.03.2019. 20:00 (3D)
Недела 17.03.2019. 20:00 (2D)


Цена на влезниците
: 200 денари за 3D,150 денари за 2D.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...