СТАЛИНГРАД (3D) Stalingrad(3D)

СТАЛИНГРАД (3D)

Stalingrad(3D)

 

Филмот „Битката за Сталинград“ е епски поглед на битката што го смени текот на Втората светска војна. Група руски војници истовремено се борат за да ја заштитат стратешки важната зграда во нивниот речиси уништен град против безмилосните германските војници и да ги спасат двете русинки кои живеат во неа. Презентирани во спектакуларна 3D технологија, филмот „Битката за Сталинград“ е мешавина на неверојатни сцени на битка и длабока човечка драма што остави неизбришлив печат во историјата на 20 век.

 

Жанр: акција

Траење на филмот:131мин.

Режија: Fedor Bondarchuk

Улоги: Thomas Kretschmann, Pyotr Fyodorov, Mariya Smolnikova, Yanina Studilina

 

Датуми на прикажување:

Четврток     29.05.2014  22.00 ч.
Петок           30.05.2014 22.00 ч.
Сабота         31.05.2014 22.00 ч.
Недела         01.06.2014 22.00 ч.
Понед.          02.06.2014 22.00 ч.
Вторник      03.06.2014 22.00 ч.
Среда           04.06.2014 22.00 ч.

 

Цена на влезници: 200 денари

 

 

 

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...