ПО СТАПКИТЕ НА МОЈОТ ТАТКО
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

La pelle dell’orso

Доменико е младо момче кое живее во едно мало село во срцето на планините Доломити. Неговиот татко Пјетро има педесет години, но изгледа повозрасно, изнемоштен од осаменост и вино. Тој работи во каменоломот кој е во сопственост на Крепац, локален бескрупулозен претприемач. Односот помеѓу таткото и синот е суров и тежок, долгите тишини пополека ги претвораат во двајца странци. Веќе некое време, една мечка му се заканува на мирното село. Една од ноќите во пабот Пјетро ќе го предизвика Крепац – ветува дека ќе ја убие мечката во замена за пари. Пјетро  следното утро тргнува кон шумата, а Доменико одлучува да го следи. Таткото и синот се впуштаат во шумата, се подлабоко и подлабоко. Малку по малку, тие ќе станат повторно блиски и ѕидот кој ги раздвои ќе се распарчи пред бескрајот на природата.

Жанр: Авантура

Траење на филмот : 92 минути

Режија:  Marco Segato

Улоги:  Mirko Artuso, Lucia Mascino, Leonardo Mason

Возрасна категорија: Втора категорија, +12 .

Дистрибутер:  Узенгија

Датуми на прикажување:

Вторник 10.04.2018. 20:00
Среда 11.04.2018. 22:00

 

Цена на влезниците:  150 денари .

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...