300: ПОДЕМОТ НА ЦАРСТВОТО

300: ПОДЕМОТ НА ЦАРСТВОТО (3D)

300: Rise of an Empire 3D

 

Во новото поглавје „300: Подемот на царството“ , дејствието е фокусирано на грчкиот генерал Темистокле, кој се бори против масовната инвазија на персиските трупи предводени од Ксеркес , смртник кој постанува бог и Артемизија, осветољубива командантка на персиската морнарица.

 

 

Жанр: Фантазија, Драма, Акција

Траење на филмот: 103 мин.

Режија: Noam Murro

Улоги: Sullivan Stapleton, Rodrigo Santoro, Eva Green

 

Датуми на прикажување:

Четврток  20.03.2014 проекција во 20.00 часот

Петок        21.03.2014 проекција во 20.00 часот

Сабота     22.03.2014 проекција во 20.00 часот

Недела     23.03.2014 проекција во 20.00 часот

Термин: 20.00 часот

Цена на влезници: 200 денари

Поврзани објави

ЦРННИОТ АДАМ

ЦРННИОТ АДАМ

Black Adam Речиси 5000 години откако му беа подарени моќи од египетските богови, Црниот Адам е ослободен од затворот и е решен да му ја демонстрира на светот неговата смисла за правда во модерниот свет. Жанр: Акција, Фантазија, Научна фантастика Траење на филмот :  124 минути Режија...

МИМИ

МИМИ

Mimi Мими ги напушта своите родители, и болното минато од родното место, за да студира во Скопје. Ја запознава Сара - млада мајка со богат но насилен сопруг. Работејќи во киоскот на вујко ѝ, и како бебиситерка за Сара, Мими копнее по единственото што не може да го има - мајчинството. Жанр...

ОФИЦИЈАЛНА КОНКУРЕНЦИЈА

ОФИЦИЈАЛНА КОНКУРЕНЦИЈА

Competencia Oficial Трагајќи по општествен престиж, бизнисмен милијардер одлучува да финансира продукција на филм кој би оставил трага во општеството. Ги ангажира најдобрите, па ѕвездениот тим го сочинуваат редителката Лола Куевас и двајца реномирани глумци, двајцата исклучително талентирани...