24 НЕДЕЛИ
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

24 WEEKS 

Дејството се врти околу дилемата со која се соочува една жена која е веќе во шестиот месец од бременоста кога дознава дека нејзиното неродено дете ќе има Даунов синдром и сериозен срцев дефект. Дали треба да ја избере опцијата за доцен абортус? Како може таа и нејзиниот сопруг да знаат дали нероденото дете ќе може да има живот вреден за живеење или само ќе страда? На крајот жената сфаќа дека само таа може да ја донесе одлуката.

Жанр: Драма

Траење на филмот : 102 минути

Режија: Anne Zohra Berrached

Улоги: Julia Jentsch, Bjarne Mädel, Johanna Gastdorf, Emilia Pieske

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Дистрибутер: MCF MKD Skopje

Датуми на прикажување:
31.01.2017 ВТОРНИК во 22:00ч.

Цена на влезниците:  100 денари.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...