14. Фестивал на новиот германски филм

Од 31 мај до 4 јуни 2019 година, Германска Амбасада, Гете- институт Скопје, ПроКредит Банка и Македонски Телеком, по четиринаесетти пат го презентираат “Фестивалот на новиот германски филм” во Центар за култура – Битола.
Ich Liebe Film во Центар за култура – Битола од 31.05 до 04.06.2019

ПЕТОК 31.05.2019 – 20:00- 20:15 Отворање на фестивалот
– 20:15 „100 НЕШТА“ – 100 мин.

САБОТА 01.06.2019- 18:00 – „Љубопитниот Тоби и тајната на нашата планета“ 86 мин.
– 20:00 – „Жешко столче“.

НЕДЕЛА 02.06.2019- 18:00 – „Тим Талер или момчето што ја продаде својата насмевка“ 102 мин.
– 20:00 – „Во време на кога светлина згаснува“ 101 мин.

ПОНЕДЕЛНИК 03.06.2019- 18:00- „Помош, ги смалив родителите“ 99 мин.
20:00 – „Исход на вистината“ 105 мин.

ВТОРНИК 04.05.2019- 20:00 – Кратки филмови 90 мин.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...