13 ЧАСА: ТАЈНИТЕ ВОЈНИЦИ ОД БЕНГАЗИ
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

13 HOURS: THE SECRET SOLDIERS OF BENGHAZI  

Амерички амбасадор е убиен за време во комплексот на САД во Либија додека безбедносниот тим се бори за да направи смисла во хаосот.

Жанр: Акција, Воен

Траење на филмот: 144 мин

Режија:  Michael Bay

Улоги: John Krasinski, James Badge Dale, Max Martini, Pablo Schreiber

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:
22.02.2016 ПОНЕДЕЛНИК во 20:00 ч.
23.02.2016 ВТОРНИК во 20:00 ч.
24.02.2016 СРЕДА во 20:00 ч.

 

Цена на влезниците -150 ден

Поврзани објави

ЛЕТОТО КОГА НАУЧИВ ДА ЛЕТАМ

ЛЕТОТО КОГА НАУЧИВ ДА ЛЕТАМ

Leto kada sam naučila da letim „Летото кога научив да летам“ е нежна приказна за созревањето и помирувањето. Дванаесетгодишната Софија (Клара Хрвановиќ) сонува за кампување со друштвото и за својот прв бакнеж. Сепак, приморана е летото да го помине во трошната семејна куќа на Хвар, со својата...

TOP GUN: МАВЕРИК

TOP GUN: МАВЕРИК

Top Gun Maverick По повеќе од 30 години служба во воената авијација, Пит Мичел е сѐ уште најдобриот пилот. Наскоро, тој ќе мора да се соочи со своето минато додека тренира нов тим на пилоти за опасна мисија која бара жртва. Жанр:Акција, Драма Траење на филмот :  131 минути Режија...

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...