ЏУМАНЏИ : ДОБРЕДОЈДОВТЕ ВО ЏУНГЛАТА

JUMANJI: WELCOME TO THE JUNGLE

Во новата Џуманџи авантура, четири деца од средно училиште откриваат стара видео-конзола и се вовлечени во џунглата на играта, станувајќи возрасни аватари. Она што тие откриваат е дека не можете само да играте Џуманџи – мора да ја преживеете. За да ја победат играта и да се вратат во реалниот свет, тие ќе мора да одат на најопасните авантури од нивните животи, да откријат што оставил Алан Париш пред 20 години и да го променат начинот на кој размислуваат за себе – или ќе останат заглавени во играта засекогаш.

Жанр: Авантура, Акција, Комедија

Траење на филмот : 119 минути

Режија: Jake Kasdan

Улоги: Dwayne Johnson, Jack Black, Kevin Hart, Karen Gillan

Возрасна категорија: Втора категорија, +12

Дистрибутер: Continental Film doo

Датуми на прикажување:

Четврток 28.12.2017. 20:00 (3D)
Петок 29.12.2017. 22:00 (3D)
Вторник 02.01.2018. 20:00 (2D)
Среда 03.01.2018. 20:00 (3D)
Четврток 04.01.2018. 20:00 (3D)
Понеделник 08.01.2018. 22:00 (3D)
Вторник 09.01.2018. 22:00 (3D)
Среда 10.01.2018. 22:00 (2D)

 

Цена на влезниците:  200 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...