ЏОНИ ИНГЛИШ ПОВТОРНО ВО АКЦИЈА
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 5 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

Johnny English Strikes Again

Кога криминалниот истражител ќе го открие идентитетот на сите активни тајни агенти во Британија, катастрофата го погодува целиот систем, а безбедноста на Обединетото Кралство е во прашање. Тајната служба сега може да се наслони само на еден човек, пензионираниот Џони Инглиш. На публиката познат од претходните делови, Џони, кој сега предава во предшколска установа, се враќа во акција за да го пронајде мистериозниот хакер или потенцијалниот крт меѓу редовите на британската тајна служба. Со цел оваа мисија да успее, ќе му бидат потребни сите свои способности и вештини – неколкуте што ги има како човек со вчерашни аналогни методи кој се соочува со дигиталниот свет на сегашноста.

Жанр: Комедија, Акција, Авантура

Траење на филмот : 100 минути

Режија: David Kerr

Улоги: Rowan Atkinson, Olga Kurylenko, Jake Lacy, Ben Miller

Возрасна категорија: Втора категорија, родителски надзор .

Дистрибутер:  Premium Film

Датуми на прикажување:

Понеделник 01.10.2018. 20:00
Среда 03.10.2018. 20:00
Четврток 04.10.2018. 22:00
Петок 05.10.2018. 22:00
Сабота 06.10.2018. 22:00
Недела 07.10.2018. 22:00
Четврток 11.10.2018 20:00


Цена на влезниците:
  150 денари .

Поврзани објави

ЧОВЕКОТ ВИКАН ОТО

ЧОВЕКОТ ВИКАН ОТО

A Man Called Otto Ото е нерасположен човек кој се има откажано од животот по загубата на неговата жена. Кога младо семејство се доселува во негова близина, тој ја запознава Марисол, со која развива пријателство кое ќе му го разниша светот во кој живеел до сега. Жанр: Драма...

ФЕЈБЛМЕНОВИ

ФЕЈБЛМЕНОВИ

The Fabelmans Растејќи во пост-воена Аризона, млад човек со име Семи Фејблмен открива застршувачка семејна тајна и ја истражува моќта на филмовите врз вистината. Жанр: Драма Траење на филмот : 151 минута Режија: Steven Spielberg Улоги: Michelle Williams, Gabriel La Belle, Paul...

АСТЕРИКС И ОБЕЛИКС: СРЕДНОТО КРАЛСТВО

АСТЕРИКС И ОБЕЛИКС: СРЕДНОТО КРАЛСТВО

Astérix & Obélix: L'Empire du Milieu Единствената ќерка на кинескиот император Хан Шуанди бега од строгиот принц и бара помош од Галите и двајцата храбри воини Астерикс и Обеликс. Жанр:Семеен, Комедија, Авантура Траење на филмот :  Режија: Guillaume Canet Улоги: Zlatan...