јужен ветар забрзување
Рејтинг 4.3
Вкупен рејтинг од 7 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.3 супер

Јužni Vetar 2 – Ubrzanje

Петар Мараш ги користи предностите од стекнатиот статус на неприкосновен лидер на српското подземје. Сакајќи да го прошири бизнисот и да се врати во рамките на законот, Мараш незаконски стекнатите пари ги вложува во правни работи и барајќи поволна можност, со својот верен Баќ на задача оди во источна Србија. Таму наоѓа вести што ќе го принудат веднаш да ги промени плановите …

Жанр: крими, драма, трилер

Траење на филмот : 127 минути

Режија: Miloš Avramović

Улоги: Miloš Biković, Miodrag Radonjić, Predrag Miki Manojlović, Aleksandar Berček, Jovana Stojiljković

Возрасна категорија:  трета категорија, +12

Дистрибутер:   Blitz

Датуми на прикажување:

Петок 26.11.2021. 20:00
Сабота 27.11.2021. 20:00
Недела 28.11.2021. 21:30
Понеделник 29.11.2021. 20:00
Вторник 30.11.2021. 20:00
Среда 01.12.2021. 20:00
Четврток 02.12.2021. 20:00
Недела 05.12.2021. 18:00
Понеделник 06.12.2021. 18:00
Вторник 07.12.2021. 18:00
Среда 08.12.2021. 18:00

Цена на влезниците: 150 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...