ШЕПИ НА ГНЕВОТ: ЛЕГЕНДАТА ЗА ХЕНК
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

Paws of Fury: The Legend of Hank

Слаткото куче Хенк, има големи соништа. Тој посакува да стане самураи и тргнува на пат да си го оствари својот сон.

Жанр:Анимиран / цртан, Акција, Комедија

Траење на филмот :  105 минути

Режија: Mark Koetsier, Rob Minkoff, Chris Bailey

Улоги: Michelle Yeoh, Samuel L. Jackson, Michael Cera, Ricky Gervais, Mel Brooks, Djimon Hounsou

Возрасна категорија: втора катагорија, родителски надзор

Дистрибутер:Premium Film

Датуми на прикажување

Петок 09.09.2022. 18:00
Сабота 10.09.2022. 18:00
Вторник 13.09.2022. 18:00
Среда 14.09.2022. 18:00


Цена на влезниците:
170 денари, за 3 или повеќе влезници цената е 150 денари.

 

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...