ЧОВЕК-ПАЈАК: НОВ СВЕТ
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 3 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

Spider-Man: Into the Spider-Verse

Станува збор за новиот Spider-Man свет и сосема друга приказна која ќе не натера да се преиспитаме за се што знаеме досега за најпознатиот човек-пајак во светот. Во приказната не води тинејџер од Бруклин – Мајлс Моралес кој ни ги открива неограничените можности на Spider-Man светот. Но тој, не е сам …

Жанр:  Анимиран / цртан, Акција, Авантура

Траење на филмот : 120 минути

Режија: Bob Persichetti, Peter Ramsey, Rodney Rothman

Улоги:

Возрасна категорија: втора категорија, родителски надзор

Дистрибутер:   Continental Film doo

Датуми на прикажување:

Петок 14.12.2018. 18:00 (3D)
Сабота 15.12.2018. 18:00 (2D)
Недела 16.12.2018. 18:00 (3D)
Недела 23.12.2018. 18:00 (3D)
Сабота 29.12.2018. 18:00 (2D)


Цена на влезниците
:  200 денари за 3D, 150 денари за 2D. Доколку купите 3 или повеќе карти цената е 170 денари за 3D, 120 денари за 2D.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...