ЦРНИОТ ПАНТЕР 2: ВАКАНДА ЗАСЕКОГАШ
Рејтинг 4.5
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.5 супер

Black Panther: Wakanda Forever

Луѓето од Ваканда го жалат нивниот крал Т’Чала додека се обидуваат да се одбранат од светските сили.

Жанр: Акција, Авантура, Драма

Траење на филмот :  160 минути

Режија: Ryan Coogler

Улоги: Letitia Wright, Danai Gurira, Lupita Nyong’o, Angela Bassett, Winston Duke

Возрасна категорија: Трета категорија, + 12

Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување

Четврток 10.11.2022. 20:00 (3D)
Сабота 12.11.2022. 20:15 (3D)
Понеделник 14.11.2022. 20:00 (2D)
Вторник 15.11.2022. 20:00 (3D)
Среда 16.11.2022. 20:00 (2D)

 

Цена на влезниците:  250 денари за 3Д, 200 денари за 2Д.

Поврзани објави

БИБИ И БОБИ ВО СНЕШКОВГРАД

БИБИ И БОБИ ВО СНЕШКОВГРАД

Каква новогодишна авантура! Неверојатна, возбудлива и како и секогаш - непредвидлива! Биби и Боби патуваат со снешкото Гого кон Снешковград за таму да ја пречекаат Новата година. Но, Снешковград е пуст и тивок. Каде се сите снешковци? Зошто никој не ја прославува Новата година? Гледајте ја оваа...

МАЧОРОТ ВО ЧИЗМИ: ПОСЛЕДНА ЖЕЛБА

МАЧОРОТ ВО ЧИЗМИ: ПОСЛЕДНА ЖЕЛБА

Puss in Boots: The Last Wish Мачорот во чизми открива дека неговата желба за авантура има последици - потрошил 8 од неговите 9 животи. Мачорот оди на патување да ја најде митската последна желба и да си ги врати своите 9 животи назад. Жанр: Анимиран / цртан, Комедија, Авантура Траење на...

МЕНИ

МЕНИ

The Menu Млад пар патува на далечен остров за да вечераат во ексклузивен ресторан каде шефот подготвува раскошно мени, со елементи на шок и изненадување. Жанр: Комедија, Хорор Траење на филмот : 106 минути Режија: Mark Mylod Улоги: Anya Taylor-Joy, Ralph Fiennes, Nicholas Hoult...