ФАНТАСТИЧНИ ЅВЕРКИ: ЗЛОЧИНИТЕ НА ГРИНДЕЛВАЛД

Fantastic Beasts – The Crimes of Grindelwald

Вториот дел од серијата “Фантастични ѕверки” според книгата на Џ. К. Ролинг каде повторно се прикажани авантурите на магизологот Њут Скамандер.

Жанр:Фантазија, Авантура

Траење на филмот : 133 минути

Режија: David Yates

Улоги: Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Dan Fogler, Alison Sudol

Возрасна категорија: 

Дистрибутер:  Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување:

Четврток 15.11.2018. 20:00 (3D)
Понеделник 19.11.2018. 22:00 (2D)
Вторник 20.11.2018. 22:00 (3D)
Среда 21.11.2018. 20:00 (2D)
Четврток 22.11.2018. 20:00 (3D)
Петок 23.11.2018. 22:00 (2D)
Недела 25.11.2018. 20:00 (3D)


Цена на влезниците: 
 200 денари за 3D, 150 денари за 2D.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...