Улиште
Рејтинг 1
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 1.0 слабо

Hive

,,Фахрија, жена чиј сопруг е исчезнат од војната во Косово, започнува мал бизнис со пчеларство за да го обезбеди своето семејство во традиционална патријархална средина непријателска на нејзиниот обид за независност. Нејзиниот бизнис започнува добро, но се чини дека пчелите во нејзините кошници се агресивни кон неа. Во своето патување да склучи мир со пчелите, таа започнува да се помирува и со себе, овозможувајќи и да се засили во нова ситуација..’’

Жанр: Драма

Траење на филмот :  90 минути

Режија: Блерта Башоли

Улоги:  Улка Гаши, Чун Лајчи, Аурита Агуши, Кумрије Хоџа, а македонските актери кои глумат во филмот се Адем Карага, Зарије Јонузи Челику и Шелким Ислами

Возрасна категорија: трета категорија, +12

Дистрибутер:  Black Cat production

Датуми на прикажување

Понеделник 14.03.2022. 20:00
Вторник 15.03.2022. 20:00
Среда 16.03.2022. 18:00


Цена на влезниците: 
150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...