УКРАДЕНАТА ПРИНЦЕЗА
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

STOLEN PRINCESS 

Оваа прекрасна приказна се случува во ерата на храбри витези, убави принцези и борби со волшебници. Руслан, скитник кој сонува да стане витез, се сретнува со убавата Мила и се вљубува во неа. Тој не се сомнева дека таа е ќерката на кралот. Сепак, среќата на двајцата заљубени не требало да трае вечно. Се појавува лошиот волшебник Черномир кој ја краде Мила сакајќи да ја искористи нејзината моќ за љубов и да ја претвори во волшебна моќ за себе. Руслан тргнува во потера по украдената принцеза за да докаже дека љубовта е посилна од магијата.

Жанр: Анимиран / цртан, Фантазија, Комедија

Траење на филмот : 113 минути

Режија: Oleh Malamuzh

Улоги: Nadiya Dorofeeva, Oleksiy Zavhorodniy, Yevhen Malukha

Возрасна категорија: Прва категорија, родителски надзор

Дистрибутер:   Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување:

Сабота 05.05.2018. 18:00
Сабота 19.05.2018. 18:00
Недела 20.05.2018. 18:00


Цена на влезниците:
  150 денари , доколку купите 3 или повеќе влезници цената е 120 денари.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...