ТОР: ЉУБОВ И ГРМОТЕВИЦА
Рејтинг 4
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.0 супер

Thor: Love and Thunder

Пензионерските денови на Тор се прекинати кога се појавува галактичкиот убиец, познат како Гор Убиец на Богови, кој сака да ги истреби сите богови. За да ја победи заканата, Тор ги регрутира Валкири, Корг и неговата екс девојка Џејн Фостер, која по некое чудо успева да го крене чеканот Мјолнир. Заедно, тргнуваат на космичка авантура да ја откријат тајната на Гор и да го запрат пред да биде предоцна.

Жанр: Акција, Авантура, Фантазија

Траење на филмот :  120 минути

Режија: Taika Waititi

Улоги: Chris Hemsworth, Nathalie Portman, Tessa Thompson, Christian Bale, Chris Pratt

Возрасна категорија: трета категорија, +12

Дистрибутер:Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување

Четврток 07.07.2022. 20:00 (2D)
Петок 08.07.2022. 20:00 (3D)
Сабота 09.07.2022. 20:00 (2D)
Понеделник 11.07.2022. 20:00 (3D)
Вторник 12.07.2022. 20:00 (2D)
Среда 13.07.2022. 20:00 (3D)
Четврток 14.07.2022. 20:00 (2D)
Петок 15.07.2022. 20:00 (3D)
Сабота 16.07.2022. 20:00 (2D)
Понеделник 08.08.2022. 20:00 (2D)
Вторник 09.08.2022. 20:00 (2D)
Среда 10.08.2022. 20:00 (2D)
Четврток 11.08.2022. 20:00 (2D)


Цена на влезниците:
за 2Д 200 денари, за 3Д 250 денари.

 

Поврзани објави

БИБИ И БОБИ ВО СНЕШКОВГРАД

БИБИ И БОБИ ВО СНЕШКОВГРАД

Каква новогодишна авантура! Неверојатна, возбудлива и како и секогаш - непредвидлива! Биби и Боби патуваат со снешкото Гого кон Снешковград за таму да ја пречекаат Новата година. Но, Снешковград е пуст и тивок. Каде се сите снешковци? Зошто никој не ја прославува Новата година? Гледајте ја оваа...

МАЧОРОТ ВО ЧИЗМИ: ПОСЛЕДНА ЖЕЛБА

МАЧОРОТ ВО ЧИЗМИ: ПОСЛЕДНА ЖЕЛБА

Puss in Boots: The Last Wish Мачорот во чизми открива дека неговата желба за авантура има последици - потрошил 8 од неговите 9 животи. Мачорот оди на патување да ја најде митската последна желба и да си ги врати своите 9 животи назад. Жанр: Анимиран / цртан, Комедија, Авантура Траење на...

МЕНИ

МЕНИ

The Menu Млад пар патува на далечен остров за да вечераат во ексклузивен ресторан каде шефот подготвува раскошно мени, со елементи на шок и изненадување. Жанр: Комедија, Хорор Траење на филмот : 106 минути Режија: Mark Mylod Улоги: Anya Taylor-Joy, Ralph Fiennes, Nicholas Hoult...