ТОМБ РАЈДЕР
Рејтинг 4
Вкупен рејтинг од 8 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.0 супер

TOMB RAIDER  

Лара Крофт е страсна, независна девојка и ќерка на ексцентричен авантурист, кој исчезна додека таа сè уште била тинејџер. Сега, по седум години, Лара нема вистинска цел и таа одбива да ги преземе врските на империјата на нејзиниот татко, исто како што таа одбива да признае дека всушност си заминал. За разлика од последните желби на својот татко, Лара одлучува да остави сè зад себе за да ја реши мистеријата на неговото мистериозно исчезнување и ја започнува својата потрага со истражување на последната локација каде што е виден.

Жанр: Акција, Авантура

Траење на филмот : 120 минути

Режија: Roar Uthaug

Улоги:  Alicia Vikander, Dominic West, Walton Goggins, Daniel Wu

Возрасна категорија: Трета категорија, +16.

Дистрибутер:   Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување:

Четврток 15.03.2018. 20:00 (3D)
Петок 16.03.2018. 20:00 (2D)
Сабота 17.03.2018. 20:00 (3D)
Понеделник 19.03.2018. 20:00 (3D)
Вторник 20.03.2018. 20:00 (3D)
Среда 21.03.2018. 20:00 (2D)


Цена на влезниците:
  150 денари. .

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...