СТАКЛО

Glass

Чуварот Дејвид Дан ги користи своите натприродни способности да го следи Кевин Вендел Крамб, непредвидлив човек кој има дваесет и четири личности.

Жанр:  Мистерија, Драма, Научна фантастика

Траење на филмот : 132 минути

Режија: M. Night Shyamalan

Улоги: Bruce Willis, James McAvoy, Samuel L. Jackson, Sarah Paulson, Anya Taylor-Joy

Возрасна категорија: трета категорија, +12

Дистрибутер: 2i Film

Датуми на прикажување:

Четврток 17.01.2019. 21:15
Петок 18.01.2019. 21:15
Сабота 19.01.2019. 21:15
Недела 20.01.2019. 21:15
Понеделник 21.01.2019. 21:15
Вторник 22.01.2019. 21:15


Цена на влезниците
: 150 денари.

Поврзани објави

СНЕЖАНА НА КРАЈОТ УМИРА

СНЕЖАНА НА КРАЈОТ УМИРА

Животите на една хикикомори уметница, радио водител со Аспергер синдром, сопственик на видеотека, филозоф од пред гранапче, креативен директор и гинеколог анти-наталист се испреплетуваат низ три откачени приказни за љубов, пријателство и посветеност Жанр: комедија/драма Траење на филмот : ...

БИЛЕТ ЗА РАЈОТ

БИЛЕТ ЗА РАЈОТ

Ticket to Paradise Одамна разведените родители на Лили, се здружуваат и патуваат заедно на Бали за да ја спречат Лили да ја направи истата гршка што тие мислат дека ја направиле пред 25 години. Жанр: Комедија, Романтичен / љубовен Траење на филмот :  104 минути Режија: Ol...

НЕ ГРИЖИ СЕ ДРАГА

НЕ ГРИЖИ СЕ ДРАГА

Don't Worry Darling Домаќинка од 1950-тите, која живее со својот сопруг во една експериментална утописка населба, започува да се грижи дека можеби неговата гламурозна компанија крие вознемирувачки тајни. Жанр: Трилер Траење на филмот :  160 минути Режија: Olivia...