СОНИК: СУПЕР ЕЖ 2
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

Sonic the Hedgehog 2

Откако се сместува во Грин Хилс, Соник сака да докаже дека го има тоа што треба за да биде вистински херој. Неговото херојство е тестирано кога др. Роботник се враќа во неговиот живот со нов партнер, Наклс, во потрага по мистичен смарагд кој уништува цивилизации. Соник се здружува со Тејлс, неговиот партнер и заедно тргнуваат на пат околу светот за да го најдат смарагдот пред да падне каменот во погрешни раце.

Жанр:Акција, Комедија, Авантура

Траење на филмот :  минути

Режија: Jeff Fowler

Улоги: Jim Carrey, James Marsden, Tika Sumpter, Natasha Rothwell, Shemar Moore

Возрасна категорија: трета категорија, +12

Дистрибутер:  Konstantin Film MKD DOOEL Skopje

Датуми на прикажување

Четврток 31.03.2022. 18:00
Петок 01.04.2022. 18:00
Сабота 02.04.2022. 19:30


Цена на влезниците: 
170 денари, за над 3 купени билети цената е 150 денари.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...