СОЛО: ПРИКАЗНА ОД ВОЈНА НА ЅВЕЗДИТЕ
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

SOLO: A STAR WARS STORY

Качете се на Милениумскиот Фалкон и патувајте до далечната галаксијата во „Соло: Приказна од војна на ѕвездите“, авантура со најомилениот подлец во галаксијата. Преку серија на смели бегства длабоко од опасното криминално подземје, Хан Соло се сретнува со својот иден копилот Чубака и се соочува со озогласениот коцкар Ландо Кларисиан во патување кое ќе го постави текот на една од најневеројатните херои на сагата на Војна на ѕвездите

Жанр: Научна фантастика, Авантура, Фантазија

Траење на филмот : 143 минути

Режија: Ron Howard

Улоги:  Diane Keaton, Jane Fonda, Candice Bergen, Mary Steenburgen

Возрасна категорија: Втора категорија, +12 .

Дистрибутер: 2i Film

Датуми на прикажување:

Четврток 24.05.2018. 20:00 (3D)
Петок 25.05.2018. 20:00 (2D)
Сабота 26.05.2018. 20:00 (3D)
Недела 27.05.2018. 22:00 (2D)
Понеделник 28.05.2018. 20:00 (3D)
Вторник 29.05.2018. 20:00 (2D)
Среда 30.05.2018. 22:00 (3D)


Цена на влезниците:
  200 денари за 3D,150 денари за 2D.

Поврзани објави

ЧОВЕКОТ ВИКАН ОТО

ЧОВЕКОТ ВИКАН ОТО

A Man Called Otto Ото е нерасположен човек кој се има откажано од животот по загубата на неговата жена. Кога младо семејство се доселува во негова близина, тој ја запознава Марисол, со која развива пријателство кое ќе му го разниша светот во кој живеел до сега. Жанр: Драма...

ФЕЈБЛМЕНОВИ

ФЕЈБЛМЕНОВИ

The Fabelmans Растејќи во пост-воена Аризона, млад човек со име Семи Фејблмен открива застршувачка семејна тајна и ја истражува моќта на филмовите врз вистината. Жанр: Драма Траење на филмот : 151 минута Режија: Steven Spielberg Улоги: Michelle Williams, Gabriel La Belle, Paul...

АСТЕРИКС И ОБЕЛИКС: СРЕДНОТО КРАЛСТВО

АСТЕРИКС И ОБЕЛИКС: СРЕДНОТО КРАЛСТВО

Astérix & Obélix: L'Empire du Milieu Единствената ќерка на кинескиот император Хан Шуанди бега од строгиот принц и бара помош од Галите и двајцата храбри воини Астерикс и Обеликс. Жанр:Семеен, Комедија, Авантура Траење на филмот :  Режија: Guillaume Canet Улоги: Zlatan...