СОЛО: ПРИКАЗНА ОД ВОЈНА НА ЅВЕЗДИТЕ
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

SOLO: A STAR WARS STORY

Качете се на Милениумскиот Фалкон и патувајте до далечната галаксијата во „Соло: Приказна од војна на ѕвездите“, авантура со најомилениот подлец во галаксијата. Преку серија на смели бегства длабоко од опасното криминално подземје, Хан Соло се сретнува со својот иден копилот Чубака и се соочува со озогласениот коцкар Ландо Кларисиан во патување кое ќе го постави текот на една од најневеројатните херои на сагата на Војна на ѕвездите

Жанр: Научна фантастика, Авантура, Фантазија

Траење на филмот : 143 минути

Режија: Ron Howard

Улоги:  Diane Keaton, Jane Fonda, Candice Bergen, Mary Steenburgen

Возрасна категорија: Втора категорија, +12 .

Дистрибутер: 2i Film

Датуми на прикажување:

Четврток 24.05.2018. 20:00 (3D)
Петок 25.05.2018. 20:00 (2D)
Сабота 26.05.2018. 20:00 (3D)
Недела 27.05.2018. 22:00 (2D)
Понеделник 28.05.2018. 20:00 (3D)
Вторник 29.05.2018. 20:00 (2D)
Среда 30.05.2018. 22:00 (3D)


Цена на влезниците:
  200 денари за 3D,150 денари за 2D.

Поврзани објави

СНЕЖАНА НА КРАЈОТ УМИРА

СНЕЖАНА НА КРАЈОТ УМИРА

Животите на една хикикомори уметница, радио водител со Аспергер синдром, сопственик на видеотека, филозоф од пред гранапче, креативен директор и гинеколог анти-наталист се испреплетуваат низ три откачени приказни за љубов, пријателство и посветеност Жанр: комедија/драма Траење на филмот : ...

БИЛЕТ ЗА РАЈОТ

БИЛЕТ ЗА РАЈОТ

Ticket to Paradise Одамна разведените родители на Лили, се здружуваат и патуваат заедно на Бали за да ја спречат Лили да ја направи истата гршка што тие мислат дека ја направиле пред 25 години. Жанр: Комедија, Романтичен / љубовен Траење на филмот :  104 минути Режија: Ol...

НЕ ГРИЖИ СЕ ДРАГА

НЕ ГРИЖИ СЕ ДРАГА

Don't Worry Darling Домаќинка од 1950-тите, која живее со својот сопруг во една експериментална утописка населба, започува да се грижи дека можеби неговата гламурозна компанија крие вознемирувачки тајни. Жанр: Трилер Траење на филмот :  160 минути Режија: Olivia...